icon

İYİLİK, YÜZLERİNİZİ DOĞUYA YA DA BATIYA DÖNMENİZ DEĞİLDİR.

shape
shape

Projelerimiz

Kalplere Dokunmak İçin

Sayam Projeleri

İHTİYAR KONAKLAMA MERKEZİ

İlçemizdeki yaşlı nüfusun tek başlarına veya eşleriyle konaklayabileceği, temizlik ve yemek hizmetlerine zahmetsizce erişebileceği, akranlarıyla etkinlikler düzenleyebileceği, hobi bahçelerinde veya el işi atölyelerinde hem vakit geçirip üretim yapabileceği, kendi memleketlerinde ve tanıdık simalarla huzurlu bir yaşam sürebilecekleri bir ortamın gerekliliği belirgindir.

Özellikle yurtdışında yaşayan insanlarımızın anne-babaları için böyle bir ihtiyaç duydukları malumdur. Zira anne-baba yurt dışına gitse uyum sağlayamıyor, gitmese evlatları ıstırap içinde kalıyor. Öte yandan ister yurt dışında ister yurdun başka bölgelerinde olsun memleket hasretiyle bir ömür geçirmiş büyüklerimizin memleketlerinde güzel bir yaşam sürmeyi hak ediyorlar. Tüm bu ihtiyaçlara cevap verecek ihtiyar konaklama merkezinin hiç değilse büyüklerimizin hayır dualarına erişmemizi sağlayacağını umuyoruz.

HASTA BAKIM MERKEZİ

Çeşitli nedenlerle yatağa bağımlı kalmış veya gereksinimlerinin karşılanmasında sürekli bir yardıma ihtiyaç duyan insanlarımızın yaşadığı zorlukları gidermek aileler için oldukça büyük sıkıntılara neden oluyor. Bu tür sıkıntıların giderilmesi en azından belirli seviyede bir uzmanlık istediğinden insanlarımız böyle bir hizmete erişmede zorlanıyorlar. Sosyolojik yapımızın çekirdek aileye dönüşmesi, ekonomimizin gurbetçiliğe dayanması gibi pek-çok durum da bakıma muhtaç insanlarımızı olumsuz etkiliyor.

Hasta bakım merkezimizde uzman personel istihdamıyla standartlara uygun şartlar sağlanarak bakıma ihtiyaç duyan insanlarımızın sorunlarını gidermeyi hedefliyoruz.

KREŞ

Okul öncesi yaş grubu çocuklarımızın temel davranış becerilerini kazanması, okula hazırlanması ve en önemlisi kültürel alt yapılarının oluşturulmasını hedefleyen kreş hizmetini pedagojik eğitimlerini tamamlamış lisanslı eğitmenler eliyle gerçekleştireceğiz.

Eğitimin anne karnında başladığı tespit edilen çağımızda, çocuklarımızın daha donanımlı yetişmeleri geleceğimize dair en büyük yatırımımız olacaktır. Ayrıca büyüklerimizle çocuklarımızın aynı komplekste erişim imkanına sahip olmaları hem rehabilitasyon hem de kültürel aktarımın verimli olması açılarında kıymetli olacaktır.

Bana Yaz.
Hoş Geldiniz.
Merhaba 👋
Bir İyilik Derneği'ne Hoş Geldiniz.